top of page

O MNĚ A KABO

KABO_507.jpg

MŮJ PŘÍBĚH

 Jmenuji se Kateřina a již přes 16 let objevuji různé přístupy ke keramice a porcelánu. Po několikaleté fascinaci a práci s jemným bílým porcelánem jsem při studiích na pražské UMPRUM dostala možnost odjet na stáž do Jižní Koreje, kde pro mne nastal zásadní zlom a já se opět navrátila ke kořenům tohoto úžasného materiálu a kráse točené hlíny.

 

 Tento tvůrčí proces se pro mne stal doslova meditativní činností, při níž se zejména soustředím na zkoumání možností tvarů, textur glazur a vkládání pozitivní energie do každého kousku.

Snahou mé autorské tvorby je vložit duši keramickým výrobkům, které nás denně obklopují, a kde i jemný rozdíl v tvarosloví může vyvolat v každém z nás rozdílnou emoci. 
 

 Vzniklo díky touze otevřít si malou keramickou dílnu, kde já budu tvořit a ty se budeš moci zastavit na kafe, poklábosit se mnou, koupit si mou keramiku nebo si ji na jednom z mých kurzů a workshopů vyrobit. 
 

 Trvalo to déle než jsem čekala. Bylo nutné najít to správné místo, překonat covidové útrapy a vše patřičně připravit. Z malé dílničky se stal nečekaně mnohem větší projekt, do kterého jsem dala všechny síly a zapojila mnoho přátel a značnou část rodiny.

 

 Vzniklo tohle místo, studio s obchůdkem, má svatyně, které teď vnímám především jako útočiště, kde se cítíme svobodně a uchylujeme k sobě samým. Na kratičký moment si dovolíme vypnout, jen tak být, tvořit a zažívat “terapii hlínou“.

KABO_259.jpg

KABO CERAMICS, SHOP, DÍLNA, STUDIO

bottom of page